Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 774 komentarze

Żeby Polska była Polską

Jan Szczepanik - Najpierw oddać chwałę Bogu. Następnie wprowadzić Nową Ekonomię: znacjonalizować NBP. Zastopować: chrystofobię, aborcję, gender, przymusowe szczepienia, GMO, opryski chemtrails, multi culti, polityczną poprawność, oraz grabież Polski.

Chrześcijański (międzywyznaniowy) Ruch na rzecz Intronizacji Jezusa Chrystusa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Piłat zatem powiedział do Niego: "A więc jesteś królem?" Odpowiedział Jezus: "Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu". / J 19, 37 /

 Niedawno otrzymałem propozycję powołania przez osoby "świeckie" Pozakatolickiego Ruchu Intronizacyjnego .
Ruch ten miałby mieć charakter świecki, z zaznaczeniem odrębności od Kościoła, ale z wyraźnym odwołaniem się do Ewangelii. Owa propozycja kończy się pytaniem: "Co wy na to?"
Więc odpowiadam:

Nazwa ruchu jako "pozakatolickiego", byłaby wysoce niewłaściwa, ponieważ wykluczałaby przynależność do niego katolików nawet tak zwanych "świeckich". Zatem nasuwa się pytanie, kto właściwie ten ruch miałby tworzyć i jaki cel miałby jemu przyświecać? A jeśli nie katolicy, to kto? Protestanci? Otóż w kościołach protestanckich nie ma podziału na "świeckich" i duchownych. Ponieważ w znaczeniu biblijnym, ewangelicznym, cały Kościół jest duchowy, czyli wszyscy jego członkowie, natomiast za osoby świeckie, uważa się ludzi z zewnątrz, ze świata, spoza Kościoła.

Jeżeli autor propozycji uważa się za człowieka SPOZA  KOŚCIOŁA, jeżeli nie jest chrześcijaninem, to ta propozycja wydaje się być bardzo dziwną. Co prawda podobne przypadki się zdarzają. Np. prof. Bogusław Wolniewicz uważa się za niewierzącego rzymskiego katolika. A śp. o. prof. Józef Bocheński - dominikanin z Fryburga, w swoim testamencie, który można było przeczytać dopiero po jego śmierci napisał, że do Kościoła należał, nie z racji wiary, którą głosił, ale ze względu na jego nadbudowę.

Wracając do powołania ruchu intronizacyjnego, wydaje się być zrozumiałą idea niezależności ruchu od Kościoła instytucjonalnego, choćby z racji na fakt, że wiele Kościołów, w tym Kościół rzymsko-katolicki jest zinfiltrowany, zawładnięty przez siły wrogie Polsce i wrogie Kościołowi. W tym przypadku ślepe posłuszeństwo władzy kościelnej, jest równoznaczne z realizacją  antypolskich, antyludzkich i antychrześcijańskich planów synagogi szatana, która jest bardzo przebiegła i podstępna.

Takim ruchem religijnym niezależnym od Kościołów na przełomie lat '60-'70 XX w był w USA Ruch Jezusa, zwany też ze względu na swój zasięg i żywiołowość - Rewolucją Jezusa. W Polsce mają też miejsce Marsze dla Jezusa, które są akcjami międzywyznaniowymi. Przy okazji można wspomnieć o partiach tzw.chadeckich, które zazwyczaj niewiele mają wspólnego z chrześcijaństwem.

Jeśli ja miałbym się zaangażować w ruch Intronizacyjny, to musiałby on mieć wyraźnie charakter religijny - to po pierwsze. Dopiero wtórnie, na jego kanwie  możnaby, czy nawet trzeba by, tworzyć ruch o charakterze społeczno-politycznym.

Wiemy, że Episkopat Polski (przynajmniej z nazwy) opowiedział się przeciw intronizacji Pana Jezusa Chrystusa na Króla Polski, uzasadniając to tym, że Pan Jezus nie chciał być królem w znaczeniu politycznym. Wiemy, że Maryja jest ogłoszoną Królową Polski i jakoś to honorują i 3 maj jest ogłoszony Jej świętem.

Zatem dlaczego im panowanie chrystusa w Polsce miałoby przeszkadzać. Oczywiście, że zwolennicy Intronizacji Chrystusa, poprzez akt Intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski, pragną zamanifestować wszem i wobec, że w sprawach duchowych i moralnych chcemy być Jemu poddani i że nie uznajemy żadnej "poprawności politycznej, żadnego gender, jak i żadnego innego bezprawia, z urzędu narzucanego nam przez synagogę szatana.

Znaczy to, że nie chcemy żadnych zbrodniczych przymusowych szczepień, żadnej depopulacji poprzez rozpylanie w powietrzu przez samoloty metali ciężkich. Nie chcemy żadnych bezbożnych praw narzucanych nam z urzędu.

Chcemy manifestować, że naszym pragnieniem jest, aby wszystkie narody uznały Jezusa Chrystusa za swego Króla. W ten sposób wyrażamy nasz sprzeciw, wobec - z jednej strony - usuwania Jezusa z przestrzeni publicznej, z drugiej zaś coraz liczniejsze bezkarne bluźniercze profanowanie Jego Świętości.

Pragnę, abyśmy jak najszybciej zaczęli się organizować. Potrzeba abyśmy organizowali Marsze Intronizacyjne Dla Jezusa. Festiwale Intronizacyjne jeszcze większe niż Owsiaka, na które będzie przyjeżdżać młodzież z całej Europy, Ameryki i Swiata. I już masoni nie będą mieli sposobności, aby wyzywać nas od faszystów.

Musimy się przygotować do tej Krucjaty.

Chwała Jezusowi !!!

KOMENTARZE

 • Nie z tego świata jest moje królestwo - powiedział Jezus
  Piłat powiedział do Jezusa: Czy Ty jesteś Królem żydowskim? Jezus odpowiedział: Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie? Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił? Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? / Odpowiedział Jezus: / Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu. (J 18,33b-37)

  Dlaczego więc chcecie go uczynić królem kawałka tego świata?
 • autor
  Ja jestem autorem tego listu - który został wysłany do wszystkich blogerów NEonu24 - pomyłkowo.
  Był skierowany do kilku osób z zapytaniem o ocenę takiej akcji..
  Wyszło, jak wyszło - nie z mojej woli a pomyłki. Może jest w tym "palec Boży".
  Jak zaznaczyłem w tekście - "pozakatolicki" to sugestia, że ma to być ruch odrębny od KRK. I mający dystans względem wszelkich religii a raczej nastawiony na cele polityczne przy wyraźnym zaznaczeniu źródła - nauki Chrystusa zawartej w Ewangelii.
  Jedna z propozycji to Świecki Ruch Intronizacyjny.

  Celami są te, które Pan w znacznym zakresie wymienił. Jeśli patronował temu będzie Chrystus - nabiorą cech większe wiarygodności, idea dotrze do większej ilości ludzi.
  Formuła jest otwarta - to nie jest akcja tycząca Polski, a wszystkich ludzi, którzy ideały ewangeliczne uznają (bądź są gotowi uznać) za podstawę swych działań.

  czy takie wyjaśnienie i umotywowanie jest wystarczające?
 • @Zawisza Niebieski 18:43:16
  Jezus jest Królem wszystkiego co stworzył, ale człowiekowi dał wolną wolę. Człowiek może mu powiedzieć nie. A my chcemy Mu powiedzieć TAK, uznajemy Twoje królowanie. Chcemy być Tobie poddani.

  A tak notabene, to inicjatywa wyszła od Nowego Ekranu, a tak po charakterze pisma, to mi się wydaje, że nawet od samego p. K. Wojtasa.
 • @Jan Szczepanik 18:56:05
  No przestańcie już bić pianę. Krzysztof Wojtas już po samym fakcie napisał, że on jest autorem wiadomości a był ona kierowana do kilku osób (w tym do mnie).
  Technika czasami płata jednak figle.
  Tyle
 • @SpiritoLibero 19:09:58
  A jak do samego pomysłu się odnosisz?
 • @Zawisza Niebieski 18:43:16
  Intronizacja Jezusa Chrystusa Króla, jak widac jest na tyle "groźna" dla Polski, że nawet znaczna częśc Episkopatu Polski jest jej przeciwna. Podobno właśnie dlatego zginął Ks Tadeusz Kiersztyn który dążył do Intronizacji w Polsce. Polecam poniższy filmik, szczególnie sceptykom Intronizacji:
  http://www.youtube.com/watch?v=tdb5uV4leMQ
 • Przeciwnikom Intronizcji polecam rozwagę w kontekście...
  Islamizacji Europy. Podobno (jak mówią demografowie) za 15 lat np w Holandii, Islam (ale i Shariat) będzie dominującą religią. W ogóle Europa ze swoim współczynnikiem dzietności na poziomie 1,3 (co jest już tylko nieodwracalną zapaścią) nie ma najmniejszych szans na obronę przez Muzułmanami ze współczynnikiem dzietności na poziomie ok 8,3...
  Przeciwnicy Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla z łezką w oku będą jeszcze wspominac czasy gdy w ogóle mogli o tym mówic. A feministkom polecam już stosowną modę:-)
  http://www.youtube.com/watch?v=kuIGfbydw0E
 • @Jan Paweł 19:29:28
  Jezus po pierwsze nie stworzył ziemi, stworzył ją Bóg Ojciec, królestwo Jezusa jest w sercach wiernych w Europie, Afryce, Ameryce i na wszystkich pozostałych kontynentach i wyspach, gdzie wyznają jego naukę. Intronizacja Jezusa na ziemiach Polski jest próbą stworzenia narodu wybranego, tylko dlaczego ja Polak mam odmówić wiernemu innego kraju by Jezus był jego królem?
  Intronizacja Jezusa na ziemi Polskiej jest zaprzeczeniem jego nauki. Oni nie chciał być królem żadnego ludu rozumianego jako nacji. Jest królem tych, co w niego uwierzyli, więc nie żadnej ziemi, kraju, regionu, kontynentu.
 • @Zawisza Niebieski 19:56:47
  //Jezus po pierwsze nie stworzył ziemi, stworzył ją Bóg Ojciec//

  A skąd Ty to wiesz?
 • @Zawisza Niebieski 19:56:47
  Błędne rozumienie roli Króla.
  Pan dalej jest w okowach myślenia antychrześcijańskiego lansowanego przez KRK.

  Polska była królestwem, gdzie król miał tyle władzy ile mu obywatele użyczyli. Czyli - nie miał statusu władcy, a raczej role rozjemczo - porządkową.

  Intronizacja w tych warunkach nie jest tworzeniem nowego narodu wybranego. Jesli - to jako przykład i wskazanie, aby inni dążyli do tego samego.
 • @Zawisza Niebieski 19:56:47
  Wysłuchałeś Ks, Kiersztyna? bo chyba nie. Więc może najpierw wsyłuchaj.
 • @tfur-ja 21:51:20
  Dlaczego pan tak mota?
  przecież jest pan człowiekiem inteligentnym i o dużej wiedzy. czemu Pan to robi?
 • @tfur-ja 21:51:20
  Znam kilka wypowiedzi prof. Wolniewicza na temat jego wiary i niewiary. One niekiedy sobie przeczą, jako, że prof. B. Wolniewicz dalej się rozwija.
  Tu nie ma co rozumieć. po prostu jedną z jego wypowiedzi zacytowałem. Proszę posłuchać.

  http://www.youtube.com/watch?v=P0P52Ni2Y64
 • @tfur-ja 22:21:48
  Proszę wytłumaczyć swoją.
 • @tfur-ja 22:37:12
  Wysłuchaj Ks. Kiersztyna, to dowiesz się dlaczego.
 • @tfur-ja 22:37:12
  A ja to tłumaczyłem . .. jak krowie na rowie.Skąd zatem ten debilizm?
 • @tfur-ja 22:37:12
  przepraszam, bo chyba ten komentarz miał pójśc do kogo innego. Ale i tak polecam wszystkim wykład Ks. Kiersztyna
 • @tfur-ja 21:51:20
  // Pan nic nie zrozumiał, też i z ruchu ...."Jesteśmy zasilani Bogiem"
  /szkoda, gadać/ //

  No pewnie, że nic. Pierwszy raz słyszę o takim ruchu. Przecież nic na jego temat nie pisałem. Proponuję trochę zejść z tonu. Nie rozumiem skąd i za co ta złość do mnie?
 • @tfur-ja 23:18:28
  Jestem wstrząśnięty. Wszedłem na wskazaną notkę, a także na notkę Zbigniewa i zobaczyłem, że ktoś wykasował na nich wszystkie Pańskie komentarze, które były bardzo ciepłe i serdeczne. Nie rozumiem tego.

  Owszem z mojej strony zaistniało pewne niedopatrzenie, że pod Pańskim nickiem wkleiłem dla siebie pewną wypowiedź Z. Wrzodaka za co przepraszam, już to naprawiłem. Jeśli Pan się za to obraził i sam wykasował wszystkie swoje komentarze, to jest mi bardzo przykro, a jeśli zrobił to ktoś z redakcji, to jutro w tej sprawie piszę protest.
 • @Jan Szczepanik 23:57:41
  "...i sam wykasował wszystkie swoje komentarze, "

  I tak najprawdopodobniej było.
  Ten byt wirtualny pt. "tfur-ja" komentował u mnie kiedyś cały wieczór a potem nagle wykasował sam ponad 20 komentarzy pokazując mi wskazujący palec.
  Niektórych nie można traktować poważnie na co cię życzliwie uczulam.
 • @SpiritoLibero 00:07:10
  Ale chyba jest możliwość przywrócenia, przecież wyraźnie mnie o to prosi:
  // tam "coś" było, ale

  ...nima!
  /wkleić?/ //
 • @tfur-ja 00:15:51
  A z jakiego powodu?
 • @tfur-ja 00:15:51
  Nie masz u mnie bana.
  Nikt nie ma więc nie będę ci robił tego zaszczytu.
 • @Jan Szczepanik 00:16:09
  Pewnie, ze jest możliwość.
  Ale o to trzeba prosić Admina i ładnie uzasadnić. Teoretycznie każdy ma prawo zrobić ze swoimi komentarzami co chce.
  A że wychodzi czasami na pajaca... C'est la vie!
 • @tfur-ja 00:15:51
  //ale jak chcą komentować to pojawia się nie jakiś ..."Sprawdzam uprawnienia" a .... pustka, PUSTKA i "niema takiej strony"...//

  I ja miewam takie problemy, na blogach na których nawet nigdy nie komentowałem. Podejrzewałem, że u mnie z internetem jest problem.
 • @Jan Szczepanik 00:30:00
  ""Sprawdzam uprawnienia"" pojawia się jedynie wtedy jak delikwent ma bana na danym blogu. To taka (nieprecyzyjna) wiadomość, że należy zrobić w tył zwrot.
 • @
  Pozdrawiam, idę spać . Dobranoc.
 • @tfur-ja 00:44:57
  Jednak troll.
 • Autor...
  Ja nie ograniczałbym Ruchu Intronizacyjnego tylko do osób świeckich, wierzących itd. Wg mnie właściwa byłaby nazwa Polski Ruch Intronizacyjny do którego mogliby przystępowac wszyscy. Bo każdy na swoim terenie, najlepiej w jakiejś wzajemnie pomagającej sobie grupie, czy to przy parafiach, czy innych miejscach (bo np w Sejmie) mógłby powołac mniej lub bardziej formalnie grupę Polskiego Ruchu Intronizacyjnego. Myślę że bardzo pomocne byłby te książeczki które przedstawiał Ks. Kiersztyn, Warto by było znaleźc miejsce gdzie można by się w nie zaopatrzyc. Pozdrawiam
 • Polecam jeszcze inny artykuł na ten temat:
  http://forumdlazycia.wordpress.com/krucjata-rozancowa-za-ojczyzne/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY