Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 774 komentarze

Żeby Polska była Polską

Jan Szczepanik - Najpierw oddać chwałę Bogu. Następnie wprowadzić Nową Ekonomię: znacjonalizować NBP. Zastopować: chrystofobię, aborcję, gender, przymusowe szczepienia, GMO, opryski chemtrails, multi culti, polityczną poprawność, oraz grabież Polski.

Bluźnierstwo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Etatowy ateistyczny prelegent regularnie wyróżniany przez Redakcję NEon24.pl

 

Czyżby Neon24.pl zamierzał iść w ślady Gazety Wyborczej?

 Pamiętam jak na największe święto chrześcijaństwa, jakim jest Święto Zmartwychwstania Pańskiego, Gazeta Wyborcza na swojej pierwszej stronie zamieściła zdjęcie gnostyckiego manuskryptu apokryficznej „ewangelii” wg. Judasza. Odkryciu tak „cennego świadka” towarzyszyła oczywiście odpowiednio wysmażona narracja.

Tym razem ów ateistyczny prelegent zamieścił zdjęcie bluźnierczego obrazu mającego przedstawiać Jezusa i Magdalenę w sposób nieprzyzwoity. Wzrok Magdaleny i jej ręka usiłująca dobrać się (…), sprawia, że obraz jest BLUŹNIERCZY i jest OBRAZĄ Boga.

Religioznawca, etatowy  na Neon24.pl prelegent gnozy i innych wrogich Bogu pseudonauk NIE PISZE TAK JAK MÓWI PISMO / 1P 4, 11 /. Pisząc o Bogu nie bazuje na Bożym Objawieniu zawartym w Piśmie Świętym, ale na różnego rodzaju zatrutych, sfałszowanych źródłach.

Oto tylko niektóre treści, jakimi karmi czytelników elektronicznej gazety Neon24.pl

//Zakładam, że treść NT jest czytelnikowi znana, zresztą są odwołania. O tym, że między Jezusem a Marią był związek uczuciowy, świadczy namaszczenie olejkami, … //

//1] Marię Magdalenę zbawca kochał bardziej niż [wszystkich] uczniów i całował ją [często] w jej [usta]. Pozostali [uczniowie ...] Rzekli mu: „Dlaczego miłujesz ją bardziej niż nas wszystkich?” Zbawca odpowiadając rzekł im: { } „Dlaczego miłuję was nie tak, jak ją? Ew. Filipa//

Jego antychrześcijańskie notki stały się już rozpoznawalną marką Neon24.pl

To, że on pisze sam o sobie, że jest chrześcijaninem, że wierzy – to tylko pisze. A jeśli tak wierzy, to jest to wiara demoniczna, bowiem diabły też wierzą w Boga i drżą. / Jk 2, 19 /

Kto jest z Boga słucha Słów Bożych. / J 8, 47 / Gdyby był uczniem Jezusa, to by pisał w Duchu Bożym. Czy złe drzewo może wydawać dobre owoce? Przecież z obfitości serca usta mówią.

Kto dzisiaj zwalcza naukę Jezusa i Jego uczniów?

No, kto?

Wy dobrze wiecie kto !

Kto wyróżnia i nagradza bluźnierców - wrogów Boga?

KOMENTARZE

 • autor
  Nie podoba mi sie Pana ujęcie.
  Wydaje się, że podstawą Dobrej Nowiny jest dążenie do Prawdy. Nawet jak jest ona niewygodna.
  Jakoś nie przemawiają do mnie sugestie związku Jezusa z Marią; chociaż dziwne jest, aby w judaizmie akceptowano brak związku kobiet i mężczyzny w stosownym po temu wieku.
  To było uważane za nienormalne.

  Natomiast koncentrowanie się na tej zależności - jest bezsensowne; nie takie było przesłanie.
  Ale też jest pytaniem, czy to przesłanie było takie, jak się nam próbuje wdrukować.
  Prawda nas wyzwoli - i myślę, że żadne fanatyczne uwagi i bariery temu nie są w stanie się przeciwstawić.

  A co do Pana. Woli Pan poddać się władzy hierarchii, czy też raczej będzie myślał samodzielnie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:51:23
  //Nie podoba mi sie Pana ujęcie.//
  Zero zdziwienia. O tym wiedziałem z góry.

  //Natomiast koncentrowanie się na tej zależności - jest bezsensowne; nie takie było przesłanie.//
  Mnie interesuje drugie dno, oddziaływanie na podświadomość.


  //myślę, że żadne fanatyczne uwagi i bariery temu nie są w stanie się przeciwstawić.//

  Informuję, że osoby ubliżające mi na moim blogu będę blokował.

  //A co do Pana. Woli Pan poddać się władzy hierarchii, czy też raczej będzie myślał samodzielnie?//
  Myślę samodzielnie.
  Nie wiem dlaczego moje stanowisko kojarzy Pan odrazu z podległością hierarchii?
  Jestem chrześcijaninem nie należącym do żadnego Kościoła, chociaż chciałbym należeć do takiego, którego doktryna byłaby tożsama z moim poznaniem.
 • hej Janie
  ..teraz dopiero jarzysz...bardzo dobrze, że dopiero teraz, choć mogłeś dużo wcześniej...widzisz, jest to typowe ..zobacz, wrócił @Antymaterialny ..sumiętował się i przysięgał, że opuszcza tą jaskinie lwa, jaką jest NE..powrócił...widocznie ma misję do spełnienia..

  ...zobacz, mają być obrady knesetu...zjawiają się goście, którzy mają coś wspólnego z tym wydarzeniem...@ Antymaterialny jest "czosnkowy" pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 22:40:33
  "..sumiętował się i przysięgał, że opuszcza tą jaskinie lwa, jaką jest NE..powrócił..."

  Tu takich "obrażonych" jest więcej. Znasz ich?
  Jeden taki dupek to nawet zaczął pisać pod innym nickiem, żeby go Targalski nie wyśledził. Ale już zdaje się podziekowano mu za współpracę. Jakieś nowe wiatry wieją, zauważyłeś? I Admini jakby jakiegoś wigoru nabrali... Czuję, że niedługo obsikiwacze/zadaniowcy znikną. A nowi będą weryfikowani szybko.
 • @Jan Szczepanik
  Bardzo trafnie ujęte uwagi.

  Z małym zastrzezeniem. Obraz Tycjana nie ma dla mnie klimatu erotycznego. Nawet Wiki daje całkiem odmienną interpretację, która mnie przekonuje:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Noli_me_tangere_(obraz_Tycjana)

  Autorem inkryminowanego przez Ciebie tekstu nie przejmowałabym się jednak tak bardzo. Powtarza oklepane koncepcje spod znaku New Age. Wątpliwość budzi jednak - tu się zgadzam - eksponowanie takich tekstów na Neonie.
 • @Rebeliantka 22:59:17
  Twoje teksty, jak zauważyłem, też są eksponowane. Nie masz chyba powodów do biadolenia.
 • @Rebeliantka 22:59:17
  /Z małym zastrzezeniem. Obraz Tycjana nie ma dla mnie klimatu erotycznego. Nawet Wiki daje całkiem odmienną interpretację, która mnie przekonuje:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Noli_me_tangere_(obraz_Tycjana)//

  A dla mnie ma klimat wysoce erotyczno - wulgarny. Opinia Wiki w sprawach duchowych, nie ma dla mnie żadnego autorytetu. Słowo Boże zawarte w Biblii i sumienie mówią mi co innego niż Wiki. Miej baczenie też na cudze sumienie, bo chyba wiesz co Biblia na ten temat mówi.

  Byli wielcy geniusze, którzy talentem otrzymanym od Boga sławili Go.
  Ale byli i tacy, dla których sztuka stała się bogiem. Dziś niektórzy sztuką starają się usprwiedliwić bluźnierstwo.

  Dla mnie ten obraz Tycjana jest obleśny. Jego przesłanie koresponduje z Kodem Leonardo da Vinci. Żadna wielkość ludzka nie może być usprawiedliwieniem zła. Michał Anioł autor fresków w Kaplicy Sykstyńskiej malował nagie postaci. Wyrzeźbił nagiego Dawida. Jego mecenasami byli papieże. Okres ten do historii wszedł jako Renesans POGAŃSTWA.

  Usprawiedliwiając ich bezeceństwa - będąc konsekwętni - musielibyśmy usprawiedliwić współczesny bród, który zalewa świat.

  @Rebrliantko swoim "małym zastrzeżeniem", puszczasz wodę na młyn Niebieskiego i jemu podobnych. Jest to rozbrajanie Kościoła od wewnątrz
 • @night rat 01:42:33
  Podpisuję się pod tym co napisałeś w całej rozciągłości.
 • @night rat 01:42:33
  Bzdura . szczurze.
  Dobra Nowina - to przede wszystkim wyzwolenie od grzechu. Z wszystkimi konsekwencjami z tego wynikającymi.

  Tyle, że wy "chowacie się za murami z grzechu" - po to, aby samodzielnie nie myśleć i nie decydować. Wam wystarczy, że ktoś wam powie, co jest grzechem, a co nie.
 • @trybeus 22:40:33
  //hej Janie
  ..teraz dopiero jarzysz...bardzo dobrze, że dopiero teraz, choć mogłeś dużo wcześniej...widzisz, jest to typowe ..zobacz, wrócił @Antymaterialny ..sumiętował się i przysięgał, że opuszcza tą jaskinie lwa, jaką jest NE..powrócił...widocznie ma misję do spełnienia..

  ...zobacz, mają być obrady knesetu...zjawiają się goście, którzy mają coś wspólnego z tym wydarzeniem...@ Antymaterialny jest "czosnkowy" pozdrawiam niepoprawnie//

  HeY !
  Trochę inaczej linię podziałów postrzegam. Wydaje mi się, że zbyt je upraszczasz. Antymaterialny, a Grono Przyjaciół p. Krzysia W. to dwie różne bajki. Ja bym nie wiązał ich z obradami Knesetu w Krakowie. Antymaterialny o ile jest Żydem, to siłą rzeczy może czuć więzi ze swoimi rodakami. Do tej pory prawie go nie czytałem, więc nie zauważyłem u niego działań podobnych do Minda Serwice, czy Marka Lipskiego.

  Jeśli atakuje Kościół Katolicki, to czyni to z zupełnie innych motywacji, niektórzy z Grupy p. Krzysia. Relatywiści z Towarzystwa pana W. usiłują rozmiękczyć całe chrześcijąństwo jako takie, natomiast Antymaterialny i jemu podobni protestanci ( z drugiej reformacji ) nienawidzą Kościoła katolickiego, ponieważ widzą w nim wroga i przeciwnika nauki Jezusa Chrystusa. To prawda, że nie czują oni więzi z Polską. Ich zbory w większości, z pewnymi wyjątkami są dość zjudaizowane i podobnie jak pozostali innowiercy głosują na PO i SLD, z obawy przed "czarnymi". Mówią, że jeśli katolicy dojdą do władzy to ich spalą na stosach. Wrogom chrześcijaństwa ich fobie są jak najbardziej na rękę. Jeszcze podpuszczają jednych przeciw drugim.
  Twoje "antykociarskie" :))) pogróżki jeszcze bardziej pogłębiają ich obawy i lęki. I co się Dziwisz? Kiedy nawet sam Dziwisz i przynajmniej połowa Episkopatu Polski, też jest zjudaizowana i kolaboruje z antykościołem, co świetnie pokazuje Ks. dr. hab. Piotr Natanek.
  Zatem hejeczka i trzymaj się ciepł :)))
 • @Jan Szczepanik 11:36:13
  ...oczywiscie, że @Antymat i Kristofer Wojtas to dwie różne bajki...niemniej @Antymat strasznie się kiedyś rozgdakał, jak rzuciłem posta o flagach judeopolonii...zarzucił mi, że jestem wichrzycielem...ale jak zadałem mu konkretne pytanie:

  @Antymaterialny 21:26:25
  ..jedno pytanie ...potem pogadamy ...czy chcesz by Jezus Chrystus (twój Zbawiciel) był realnie, ustawowo ogłoszony Królem Polski ?...myślę o Intronizacji , wcale się z tym nie kryję...odpowiedz ...potem popolemizujemy...

  http://trybeus.neon24.pl/post/94081,czy-to-jeszcze-polska-czesc-druga

  ...to uciekł w podskokach ..:)) pozdr :)))..żydowi przez gardło nie przejdzie, żeby powiedzieć że Chrystus może być Królem Polski...widzisz Gienek ma swój wieprzowy test na "onych", a ja mam swój he he he

  ps co do Dziwisza zgoda ...
  hasbara nie może istnieć bez antysemityzmu he he he
 • @trybeus 12:42:19
  A ja miałem kolegę śp. Marka Radeckiego z Warszawy, który był antysemitą. Jeśli tylko nadarzyła się okazja, że z kimś sprzeczałem się na temat Żydów, to on zaraz zwracał się do mnie: Jasieńku pozwól, a potem ja już ryłem tylko ze śmiechu, kiedy okazywało się, że Mareczek jest Żydem, a tamten go zwymyślał od antysemitów. A mieszkał przy ulicy Brazylijskiej 20 m 4.
  A mam jeszcze jednego kolegę Żyda, który jest katolikiem, tylko nie może zrozumieć swojej mamy, Która od 50 lat mieszka w New Yorku i niedawno powiedziała jemu, że Hitler powinien wszystkich Żydów przepuścić przez komin. Ona pracowała przy jakiejś synagodze i coś ją okantowali. U Żydów też są podziały o czym sam kiedyś pisałeś.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY